Kış Okulu

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Global Akademi Kış Okulu, Türkiye’nin dört bir yanından katılacak ilgilileri, alanında uzman akademisyenlerle bir araya getiriyor.

Uluslararası İlişkiler Konseyi iş birliği ile çevrimiçi gerçekleştirilecek Global Akademi Kış Okulu; uluslararası ilişkiler, uluslararası güvenlik, uluslararası hukuk ve enerji çalışmaları alanlarına ilgi duyanlara sertifikalı eğitim programı sunuyor.

Global Akademi koordinatörlüğünde tasarlanan Kış Okulu, temel olarak Uluslararası İlişkiler disiplinin ana temaları üzerinden 3 modül halinde 9 günde toplam 36 saatlik bir eğitim programı olarak planlandı. Alanında uzman akademisyenler tarafından Uluslararası Güvenlik, Uluslararası Hukuk ve Enerji Güvenliği alanlarında kuramsal yaklaşımlar, temel kavramlar ve güncel tartışma konuları, güncel Ukrayna Savaşı çerçevesinde ele alınacaktır.

Global Akademi Kış Okulu kapsamında alanlarla ilgili temel bilgilerin paylaşılması; ele alınan konuların kapsamlı, açık ve anlaşılabilir bir yaklaşımla anlatılması ve öğrencilerin sorularıyla şekillenen interaktif bir ortamda tartışmaların sürdürülmesi hedeflenmektedir.

Eğitim Tarihi ve Günleri: 25.01.2023 – 10.02.2023 arasında Çarşamba, Perşembe ve Cuma

Eğitim Saatleri: 17.00 – 21.00

Eğitim Dili: Türkçe

Eğitim Yeri: Çevrimiçi (Zoom)

Eğitim Ücreti: 2000 TL

Son Başvuru Tarihi: 20 Ocak 2023

* Program sonunda katılımcılara Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği ve Global Akademi tarafından Türkçe ve İngilizce eğitim sertifikası verilecektir.

**Lisans ve lisansüstü öğrencilerine özel eğitim ücreti 1.500 TL olacaktır.

Programın İçeriği:

Global Akademi Kış Okulu, 3 modül üzerinden 36 saatlik eğitimden oluşmaktadır. Her modül için planlanan eğitim programı şu şekildedir:

 
Programa Başvuru

Programa, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ilgili lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve değişik sektörlerde konu ile ilgili çalışan kişiler katılabilir.

Kış Okulu’na katılmak isteyen adayların aşağıda verilen bağlantıdaki başvuru formunu doldurmaları ve verilen hesaba eğitim ücretini yatırmaları gerekmektedir. Eğitim ücretini ödediklerini gösteren dekontu [email protected] adresine 20 Ocak 2023 tarihine kadar göndermeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruları onaylanan adaylara belirttikleri e-posta adresi üzerinden iletişime geçilerek gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Detaylı program takvimi, derslere ait okuma listeleri ve ek kaynaklar, başvuruyu takiben katılımcılar ile paylaşılacaktır.

 

Başvuru İçin:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-Jkm0QyENp0jlR-brOxUD3GnioJWlrK6H81kZzq2HD3AGdg/viewform?usp=sf_link

 
Hesap Bilgileri:

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği İktisadi İşletmesi

Ziraat Bankası/ Çukurambar Şubesi

TR23 0001 0019 3748 0396 4150 25

*Açıklama yerine Global Akademi Kış Okulu ve isim-soyisim yazılmalıdır.

 
Sorularınız için:

E-posta: [email protected]

Tel: (212) 533 65 32 (1644)