GÜVENLİK AKADEMİSİ – XVIII

14-17 Aralık 2023, Ilgaz

2008’den bu yana düzenlenen GÜVENLİK AKADEMİSİ, bu yıl 14-17 Aralık 2023 tarihleri arasında Jura Hotels Ilgaz Mountain Resort’ta gerçekleştirilecektir. Uluslararası İlişkiler Konseyi ile Global Academy ortaklığında gerçekleştirilecek olan XVIII. Güvenlik Akademisi, alanında uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin sunuşları, panelleri, güvenlik temalı simülasyonlar ve tartışmaları kapsamaktadır.

Başvuru Süreci

Güvenlik alanında çalışan ya da bu konuda bilgilerini geliştirmek isteyen bürokrat, diplomat, akademisyen, araştırmacı, sivil toplum, medya veya askeri kurum temsilcileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri eğitim programına katılabilirler. Etkinliğin düzenlendiği tesislerdeki konaklama olanakları ile program katılımcı sayısı sınırları çerçevesinde az sayıda son sınıf lisans öğrencisine de katılım imkânı sağlanabilecektir. Programa katılım için belirli bir yaş sınırı yoktur.

Güvenlik Akademisi’ne katılmak isteyenlerin aşağıdaki bağlantıda yer alan katılım formunu en geç 30 Kasım 2023 tarihine kadar doldurmaları beklenmektedir.   

Başvurusu kabul edilenlerin en geç 30 Kasım 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Katılımcı Paneli

Aşağıdaki “örnek” temalar ve benzeri konular çerçevesinde sunum yapmak isteyeceklerin bildiri önerilerini aşağıdaki form üzerinden en geç 30 Kasım 2023 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.

Akademide katılımcılara ayrılacak paneller sınırlı sayıdadır. Sunum kabulü istisnai olarak görülmelidir.

Bildirilihttps://forms.gle/WyCH7fwKCajQcUQPA  

Bildirisizhttps://forms.gle/Z6yWPwZrLPU748z4A

Küresel Güvenliğin Değişen Gündemi

 • Terörizm ve Güvenlik
 • Göç ve Güvenlik
 • Enerji Güvenliği
 • Ekonomik Güvenlik
 • Ekolojik Güvenlik
 • NATO’nun Değişen Güvenlik Gündemi
 • Transatlantik Güvenlik İlişkileri

Türkiye’de Değişen Güvenlik Gündemi

 • Türkiye’nin Ortadoğu’da Güvenlik Politikası
 • Türkiye’de Sivil-Asker İlişkileri
 • Türkiye-NATO İlişkileri
 • Türkiye’de Terör ve Güvenlik
 • Türkiye-ABD Güvenlik İlişkileri
 • Türkiye-AB Güvenlik İlişkileri
 • Türkiye-Rusya Güvenlik İlişkileri

Katılım Ücreti

Kayıt, üç gece konaklama, kahvaltı, öğle, akşam yemekleri, ulaşım ve KDV dahil katılım ücretleri:

Çift kişilik odada konaklayacak katılımcılar için kişi başı 9.500 TL;

Tek kişilik odada konaklamak isteyen katılımcılar için kişi başı 13.500 TL;  

Öğrenciler ile araştırma görevlileri için geçerli olacak şekilde, üç kişilik odada kalmak isteyenler için kişi başı 8.800 TL’dir.

Bu rakamlar son kayıt tarihi olan 30 Kasım 2023’e kadar geçerlidir.

Başvuruları kabul edilenler, katılım ücretlerini belirtilen son tarihe kadar Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği İktisadi İşletmesi hesabına yatırarak, dekontunu e-posta ([email protected]) yoluyla Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği’ne iletmelidirler.

**Güvenlik Akademisi’nde bildiri sunmak katılım ücreti konusunda herhangi bir muafiyet sağlamamaktadır. **

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği İktisadi İşletmesi

Ziraat Bankası, Çukurambar Şubesi

IBAN: TR23 0001 0019 3748 0396 4150 25

Ulaşım

Güvenlik Akademisi’nin gerçekleştirileceği Jura Hotels Ilgaz Mountain Resort’a ulaşım için, programda belirtildiği şekilde, Ankara’daki buluşma noktasından otobüsle ulaşım imkânı sağlanacaktır. Farklı illerden uçakla gelecek katılımcılar için otobüs Esenboğa Havalimanı’na uğrayacaktır. Akademi’ye ulaşımlarını kendi sağlayacak katılımcıların bu durumu başvuruları esnasında bildirmelerini rica ederiz. Bu durum katılım ücretinde herhangi bir indirim sağlamayacaktır.

Protokol

Tüm katılımcı ve eğitmenlerin akademinin tamamına katılmaları beklenmektedir. Mücbir sebepler dışında katılımcıların erken ayrılmaları arzu edilmemektedir. Akademiyi başarıyla tamamlayanlara UİK Güvenlik Akademisi Katılım Sertifikası verilecek; ayrıca akademi sonrasında UİK Akademi sosyal medya gruplarına üye olmaları sağlanacaktır.

Akademi çalışmaları etkileşimi artırmak ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla rahat bir atmosferde gerçekleştirilecektir. Kıyafet konusunda bir sınırlama olmayıp, spor kıyafet tercih edilmektedir.

İLETİŞİM

Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği

Adres:           Kadir Has Üniversitesi, Araştırma Merkezleri Binası, Yazar Orhan Kemal Sok. No. 7, Cibali, Fatih/İstanbul

Telefon:       (212) 533 65 32 – 1642 & 1643

E-posta:         [email protected]

2023 Program Tanıtımları

Kaynaklar

GA_01_WHT

2008’den bu yana her yıl Aralık ayının üçüncü haftasında Ilgaz Dağı’nda düzenlenen “Güvenlik Akademisi”, Türkiye’de güvenlik alanında çalışan akademisyen, gazeteci, diplomat, araştırmacı ve sivil toplum temsilcileri ile alanın profesyonellerine uluslararası güvenliğin değişen çehresi hakkında ileri düzeyde eğitim verilmesini amaçlamaktadır. İlgili grubun serbest bir tartışma ortamında biraraya getirilmesi suretiyle, Türkiye ve dünyadaki güvenlik sorunları kuramsal ve pratik düzeyde ele alınmakta, konuların uzmanları ile profesyonelleri arasında yakın temas ve görüş alışverişine imkân sağlanmaktadır. Başlangıcından beri T.C. Dışişleri Bakanlığı ile NATO Kamu Diplomasisi Birimi tarafından desteklenen Akademi, alanında uzman araştırmacılar ile Türkiye’nin güvenlik politikası oluşum sürecinde etkili kurumların temsilcilerinin konuşmacı olarak katıldıkları dersler, seminerler, paneller ve simülasyonları kapsamaktadır. 2023’te 18. kez yapılacak Akademi, bugüne kadar 1000’in üzerinde katılımcıya ve 150 konuşmacıya ev sahipliği yapmıştır.

Destekleriyle