Sivil Toplum Kuruluşları Liderleri için Stratejik Yönetim

Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşları Liderleri için Stratejik Yönetim” başlıklı eğitim programı 10-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşti. Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği’nin düzenleyici ortak olarak yer aldığı beş günlük eğitim programı kar amacı gütmeyen hükümetdışı kuruluş yöneticilerine, örgütlerinin liderliğini güçlendirme, uzun soluklu ve sağlam ortaklıklar kurma gibi konularda gerekli perspektif ve yöntemleri kazandırmayı amaçlamaktadır.

Dersler süresince Harvard Üniversitesi öğretim elemanları ve araştırmacıları tarafından, vaka analizi denilen ve Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government’ın çeşitli bölümlerinde ve Yönetici Eğitim Programı’nda sıklıkla uygulanan bir metot kullanılmıştır. 

Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government ve Uluslararası İlişkiler Konseyi derneği arasında imzalanan mutabakat zaptı uyarınca söz konusu program Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenmektedir. Eğitim programının detaylarına https://exed.hks.harvard.edu/Programs/ngo/overview.aspx adresinden erişebilirsiniz.