Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Merkezi (Center for Turkish Studies | CTRS) ve Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Derneği, NATO Kamu Diplomasisi Birimi katkıalrıyla Uluslararası İlişkiler ve güvenlik alanındaki temel kavramlara dair bilgi eksikliğinin giderilmesi amacıyla “Kavram Avcıları: Yeni Başlayanlar için Video Serisi” başlıklı bir projeyi hayata geçirmiştir.

Okuma alışkanlıklarının çok düşük olduğu Türkiye’de (bkz. Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması) özellikle gençlerin ilgisini çekeceği düşünülen görsel bir arşiv oluşturmak için alanın önde gelen uzmanlarıyla röportajlar yapılmıştır. Anılan röportajların tamamı kısa video formatında hazırlanarak http://www.uikcenter.com internet sitesinin yanı sıra UİK ve CTRS sosyal medya hesaplarından kullanıcılarla paylaşılmaktadır. Kavram Avcıları projesinin ilk etabında altmışın üzerinde kısa video hazırlanmıştır.

Kavram Avcıları projesi kapsamında bugüne kadar yayınlanan videoları sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Merkezi, Uluslararası İlişkiler Konseyi Derneği ve NATO Kamu Diplomasi Birimi destekleriyle hayata geçirilen proje aynı zamanda alana dair Türkçe kaynak eksikliğinin giderilmesine de yardımcı olacak kalıcı bir kısa video arşivinin oluşturulmasını sağlayacaktır.